60 % lidí tráví na sociálních sítích více jak 2 hodiny denně! - AMI Digital

60 % lidí tráví na sociálních sítích více jak 2 hodiny denně!

Jak jsme na to přišli?

Doba, kterou Češi věnují sociálním sítím je stále nejvyšší vhistorii. Průměrně na nich strávíme denně zhruba dvě a půl hodiny a 16 % z nás pak dokonce více než 4 hodiny za den. Vyplývá to z výsledků průzkumu AMI Digital Index, který už šestým rokem mapuje trendy v používání sociálních sítí u uživatelů internetu v České republice a letos nově i na Slovensku. Letošní průzkum také poprvé sleduje trendy mezi populací nad 60 let. U starší generace je podle výsledků nejpopulárnější Facebook, na kterém tráví nejvíce času ze všech sociálních sítích a zároveň jsou nejčastějšími přispěvateli. Mladší generaci naopak více táhnou dynamické a vizuálně zaměřené sítě jako TikTok, Instagram Stories nebo Snapchat.

Facebook je doménou starší části populace

1

Dlouhodobě nejpopulárnějšími sociálními médii jsou YouTube a Facebook, se kterými má zkušenost 9 z 10 Čechů starších 15 let, stejně tomu je na Slovensku. Zejména Facebook se nyní stává doménou hlavně starší generace, alespoň jednou týdně na něj přispívá 36 % Čechů od 45 do 60 let a dokonce i 33 % uživatelů starších 60 let. Rozdíl je patrný hlavně při srovnání s uživateli do 30 let, kteří na Facebook alespoň jednou týdně přispívají pouze v 15 % případů. I na Slovensku má starší generace na Facebooku hlavní slovo, alespoň jednou za týden napíše příspěvek 45 % Slováků mezi 45-60 lety. Oproti Česku je ale přidávání příspěvků stále relativně populární i mezi mladší generací (29 %).  

Co se týče četnosti používání sítí, u Facebooku vede věková skupina mezi 30-45 lety, která s ním tráví nejvíce času (83 %), mladší i starší skupiny jsou na tom vyrovnaně, Facebook navštěvuje okolo 70 % z nich.