Vánoce #ponašem: 2444 receptů na bramborový salát - AMI Digital
Staropramen

Vánoce #ponašem

Uvodni fotka_stp

Jak jsme se Staropramenem získali 2444 receptů na bramborový salát.

Nejdůležitější ingrediencí bramborového salátu je lžička. Se Staropramenem jsme se v adventní kampani na sociálních sítích snažili zjistit, co je pro Čechy na Vánoce skutečně důležité. Jsou to dojemná setkání u stromečku nebo hádky o to, jaký vánoční film je ten nejlepší? 

Nejúspěšnější příspěvek se organicky dostal mezi 100 000 lidí.

Cíle a zadání projektu

Chtěli jsme propojit naši pivní kulturu s českou náturou, která je hodně specifická. A tím podpořit vnímání Staropramenu jako značky odkazující na češství. Cílem kampaně bylo fanoušky bavit, a to netradičním formátem průzkumu.

Snímek obrazovky 2023-03-21 v 17.20.00
Snímek obrazovky 2023-03-21 v 17.07.08
Strategie

Staropramen ve své celoroční komunikaci využívá claim #ponašem odkazující na češství. Není důležité, co dělají jiné země. Jako Češi máme svoji hrdost a názor na všechno - na svátky a tradice především.

Ve 12 soutěžích jsme od začátku prosince bavili naše fanoušky nejrůznějšími otázkami. Zajímalo nás, zda vůbec někdo jí kapra nebo jaké pivo patří ke štědrovečerní večeři. Fanoušky pak za každou otázku čekaly různorodé ceny.

Výsledky

větší nárůst fanoušků na Facebooku
0 x
větší nárůst fanoušků na Instagramu
0 x
receptů na bramborový salát
0

Za prosinec jsme na Facebooku získali 3,7x víc fanoušků, než byl měsíční průměr za zbytek roku. Na Instagramu byl tento nárůst ještě vyšší – během prosince nám přibylo 452 nových followers.

Zjistili jsme, že my Češi, i přes své brblání na stres, jsme do Vánoc tajně zapálení. Pokud nám někdo dá prostor se k Vánocům jakkoliv vyjádřit, uděláme to. V komentářích jsme objevili rodinné recepty na salát, které se vaří po generace, stejně tak fotky rodin a kamarádů s pivem na svátečním stole. Získali jsme dvojnásobný počet komentářů v jednom měsíci oproti celému zbývajícímu roku.

Další kampaně