Cirkulární pohádka - AMI Digital
Iniciativa Zálohujme.cz

Cirkulární pohádka

Přehrát video o File-2

Jak jsme pomocí pohádky pobavili děti a přesvědčili vládu.

Cirkularita představuje naši budoucnost. Tak proč o pojmu 60 % Čechů nikdy neslyšelo? To jsme se s iniciativou Zálohujme.cz rozhodli změnit. Budoucnost patří dětem, a tak jsme se vzděláváním začali u nich. Natočili jsme pohádku O Princezně PEŤce. Jednoduchý a zábavný příběh zajistil, aby téma pochopily děti, schovaný dospělácký důvtip pak znamenal úspěch i u maminek nebo učitelek, které jsou prostředníkem k budoucím generacím.

Tomasklus_festival_kv
Tomasklus_pohadka_web_1

Hlavní roli sehrál písničkář Tomáš Klus, jehož obsah maminky, ale i děti milují.

cíl a zadání projektu

K přesvědčení vlády o zavedení zálohového systému potřebujeme hlas veřejnosti. Aby veřejnost pochopila, proč je dobré zálohovat, potřebovali jsme rozšířit povědomí o cirkularitě.

Strategie

Jelikož je cirkularita odborné téma, snažili jsme se Čechům její principy přiblížit v co nejjednodušší, a zároveň zábavné podobě.

Pro děti představovala ideální formát právě pohádka. Jak ji udělat atraktivní i pro jejich maminky? Využitím oblíbeného českého textaře a herce, Tomáše Kluse, který je pro Zálohujme.cz dlouhodobým ambasadorem.

A kde jinde by měla mít pohádka premiéru než na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021 (dále jako KVIFF)?

Výsledky

0 tisíc
zobrazení na Facebooku a Instagramu Zálohujme.cz
0 tisíc
oraganický dosah na Facebooku a Instagramu Tomáše Kluse
0 tisíc
shlédnutí na YouTube kanále Zálohujme.cz

V rámci letošního ročníku KVIFFu se nám i díky pohádce podařilo posbírat téměř 2 000 podpisů PETice za zavedení zálohového systému, kterou jsme v únoru 2022 předali petičnímu výboru. Celkový počet podpisů byl 35 597.

Především ale cirkulární pohádka byla jednou z aktivit Zálohujme.cz, která přispěla k tomu, že současná vláda uvažuje o zavedení zálohového systému, jak zaznělo v jejím lednovém prohlášení.

Pohádka získala na Facebooku a Instagramu Zálohujme.cz 305 595 zobrazení a dosah 250 231. Na profilech Tomáše Kluse dosáhla organického dosahu 77 704, což je skoro 50 % fanouškovské základny, průměrný organický dosah na IG přitom činí 20 %. Na YouTube Zálohujme.cz míra zhlédnutí dosáhla nadprůměrných 67,45 % (průměrná míra zhlédnutí je 31,9 %). Na profilech Tomáše Kluse převažoval pozitivní sentiment, pozitivní komentáře tvořily 75 %.

Přehrát video o Snímek obrazovky 2023-09-11 v 15.43.51

Další kampaně